Spotkanie ze strażakiem

W dniu 23 maja 2019 roku w klasach I-III odbyło się spotkanie z Panem Pawłem Sosinem–strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Czechówce.

Przybliżył on uczniom specyfikę pracy straży oraz zasady postępowania w przypadku powstania pożaru. Uczniowie dowiedzieli się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwalili numery alarmowe 998 i 112 i otrzymali cenne wskazówki dotyczące zasad bezpieczeństwa. Pan Paweł w interesujący sposób zaprezentował poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka. Dzieci mogły przymierzyć kurtkę i hełm strażacki, a nawet maskę tlenową. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyli wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Niektórzy już snuli marzenia, jak dzielnymi strażakami będą w przyszłości.