Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Czechówce

ul. Szkolna 72

32-406 Czechówka

tel. / fax.: 12 274 65 70

spczechowka@siepraw.pl

Adres

ul. Szkolna 72


32-406 Czechówka


tel. / fax.: 12 274 65 70


spczechowka@siepraw.pl


Smerfy

Artykuły

Dzień pszczoły

20.05.2022r. Dzieci z grupy "SMERFY" obchodziły Dzień Pszczoły. Dzieci podczas zajęć poznały cykl życia pszczoły, na czym polega praca pszczelarzy, jakie są rodzaje uli. Bardzo chętnie klasyfikowały pszczoły. Na koniec zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny na temat pracy pszczół.
Czytaj więcej o: Dzień pszczoły

Wizyta w bibliotece

Dzisiaj dzieci udały się do biblioteki szkolnej, gdzie zapoznały się z pracą bibliotekarza. Dowiedziały się jakie zasady panują w bibliotece i w jaki sposób można wypożyczać książki. Każdy wypożyczył dwie książeczki, które zabrał do domu, by wspólnie z rodzicami poczytać.
Czytaj więcej o: Wizyta w bibliotece

Przygotowania do Wielkanocy

W minionym tygodniu dzieci poznawały tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi, przygotowywaliśmy koszyczki, liczyliśmy i klasyfikowaliśmy pisanki, uczyliśmy się wielkanocnej piosenki. Powstało wiele ciekawych prac plastycznych. 
Czytaj więcej o: Przygotowania do Wielkanocy

Ścieżka sensoryczna

Dzieci za pomocą zmysłu dotyku rozpoznawały fakturę powierzchni. Najpierw losowały piłeczkę, a następnie z pomocą Pani przechodziły po ścieżce z zamkniętymi oczami szukając wzoru stopami. Na koniec wszystkie dzieci przechodziły po ścieżce już bez opaski masując stópki  :) 
Czytaj więcej o: Ścieżka sensoryczna