W świecie mrówek

Już po raz drugi, 10 października naszą szkołę odwiedził dość niecodzienny gość, który w bardzo profesjonalny sposób przeniósł przedszkolaki i uczniów z klas I-III w niezwykły świat owadów.

Pan Kuba, uczeń znanego mistrza pszczelarstwa - Aleksandra Rębacza, który przed dwoma laty prezentował przed nami życie pszczół, przeprowadził wspaniałe i niezapomniane warsztaty na temat "Fascynujący świat mrówek". Obydwaj panowie przybyli do szkoły na zaproszenie nauczycielki Marii Durek.

Atrakcyjność i nietypowa forma prelekcji z użyciem wielu rekwizytów sprawiła, że dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały przekazywanych informacji oraz chętnie odpowiadały na zadawane pytania.Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak pracowitymi stworzeniami są  mrówki, poznali wygląd hierarchię panującą w mrowisku. Najciekawszym momentem spotkania było podglądanie umieszczonych w szklanym mrowisku owadów. Podczas warsztatów każdy uczestnik miał okazję doświadczyć wszystkimi niemal zmysłami, m.in. tego, jak widzą mrówki, czy jak smakuje miód spadziowy.

Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci otrzymały certyfikat udziału w zajęciach, drewniane linijki z szablonem mrówki oraz matariały do własnoręcznego wykonania mrowiska. Zarówno dzieci jak i panie były pod ogromnym wrażeniem spotkania.