Podróż w przyszłość i kapsuła czasu...- czyli przygody w klasie I

Wszystko zaczęło się od lekcji, na której uczniowie dowiadywali się o tym, czym jest przeszłość , a czym przyszłość, w odniesieniu do teraźniejszości.

Dzieci miały okazję poznać trochę historii ludzkości i zobaczyć, jak zmieniał się świat z biegiem lat i rozwojem cywilizacji. Zatrzymaliśmy się chwilę nad pamiątkami rodzinnymi, co wywołało u dzieci wielkie emocje i zainteresowanie rodzinnymi korzeniami. Chętni uczniowie przynieśli do klasy prywatne pamiątki rodzinne, z którymi wiązały się cenne i poruszające historie osób bliskich: dziadków, pradziadków i prapradziadków.

Następnie wspólnie zaczęliśmy się zastanawiać, jak świat będzie wyglądał za 10... 20... albo 100 lat! Postanowiliśmy stworzyć KAPSUŁĘ CZASU, w której dzieci umieściły swoje pamiątki, zdjęcia i list. Uczniowie są teraz w klasie I, a kapsułę otworzą dopiero wtedy, gdy będą kończyć naukę w klasie 8!