Spotkanie pierwszoklasistów z policjantami

O tym jak ważne jest prawidłowe zachowywanie się na przejściu lub w pobliżu jezdni, mieli okazję dowiedzieć 9 września pierwszoklasiści z naszej szkoły.

Cenne rady uczniom przekazali policjanci, który zawitali do nich podczas lekcji. Stróż prawa wytłumaczył mało zrozumiałe przepisy oraz zachęcił do noszenia opasek odblaskowych. Podczas spotkania funkcjonariusze wytłumaczyli dzieciom, jak ważne jest prawidłowe poruszanie się po drodze. Wymienili, jakie zachowania są niedozwolone i zabronił takiej postawy. Uczulił dzieci, żeby upominały swoich opiekunów, którzy przewożą je w samochodach, aby zadbali o to, żeby byli zapięci w pasy i podróżowali w specjalnie przystosowanych do tego fotelikach. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą słuchały rad i wskazówek funkcjonariuszy. Pierwszoklasiści utrwalili sobie numery alarmowe. Spotkanie było bardzo pouczające i interesujące.