Wycieczka klasy I do Stadniny Koni "Słoneczna Czechówka"

4 październiak 2021 r., korzystając z przepięknej słonecznej pogody uczniowie klasy I wybrali się na wycieczkę do stadniny koni "Słoneczna Czechówka".

Dzieci wzięły udział w zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych, dzięki którym dowiedziały się, jak wygląda stajnia, koń, jakich warunków potrzebuje oraz czym się żywi i jak należy o niego dbać. Nasi wychowankowie mieli możliwość skorzystać z lekcji jazdy konnej pod okiem instruktora. „Zaszczepić w dziecku pasję można tylko w jeden sposób, pokazując mu co kochasz.”Być może wycieczka do stadniny spowoduje, że nasi uczniowie zechcą kontynuować naukę jazdy konnej. Po wrażeniach jeździeckich przyszła pora na karmienie koni. Nie zabrakło też wspólnej zabawy i pieczenia kiełbasek. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.