Spotkanie ze strażakami w klasie I

W dniu 01.10.2021r. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami.

Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz działalności Straży Pożarnej w Czechówce.

Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami bardzo niebezpieczna. Poznali jego zadania i obowiązki oraz dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Strażacy zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz przypomnieli numery alarmowe, które należy znać. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia.

Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie i zwiedzanie wozów strażackich. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania oraz zrobili sobie na pamiątkę wspólne zdjęcie. Strażacy przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.