Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w XX Konkursie Szopek Tradycyjnych i Krakowskich

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami! Już dziś chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w tegorocznym konkursie szopek. Tym razem bowiem konkurs zostanie rozstrzygnięty jeszcze przed Świętami. Finał odbędzie się 19 grudnia o godzinie 14.00 na Hali Sportowej w Sieprawiu.

Ta edycja będzie wydarzeniem szczególnym! Będzie to bowiem jubileuszowy, dwudziesty konkurs szopek. By wziąć w nim udział zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny do przygotowania prac zgodnie z wytycznymi Regulaminu.

Konkurs przewiduje następujące kategorie prac:

1. Dzieci najmłodsze – przedszkole i uczniowie klas 0 – prace zbiorowe

2. Dzieci młodsze – uczniowie klas I-III szkół podstawowych – prace zbiorowe

3. Dzieci starsze – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych – prace indywidualne

4. Dzieci starsze – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych – prace zbiorowe

5. Młodzież klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich – prace indywidualne

6. Młodzież klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich – prace zbiorowe

7. Rodzina – rodzice z dziećmi

Prace indywidualne są wykonywane przez jedną osobę z danej kategorii. Prace zbiorowe są wykonywane przez co najmniej dwie osoby, klasy bądź oddziały. W przypadku prac zbiorowych organizator przyznaje jedną nagrodę. Prace indywidualne wykonane przez dzieci przedszkolne i uczniów klas I-III będą oceniane w kategorii Rodzina – rodzina z dziećmi.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich, gminny etap zostanie rozstrzygnięty jeszcze w listopadzie. Na Państwa prace czekamy więc do wtorku 23 listopada do godziny 15.30 w Domu Kultury w Sieprawiu.

Więcej informacji o Konkursie znajdą Państwo na stronie internetowej: gokis.siepraw.pl/.

Zachęcamy do udziału!