Maraton filmowy w klasie III

W Szkole Podstawowej Im. Św. Brata Alberta zorganizowano po raz kolejny nocny maraton filmowy.

Po raz pierwszy dołączyła klasa III i I. Uczniowie przygotowali propozycję filmów i po przegłosowaniu wybrano w III klasie Film „ Rodzina Adamsów” O wszystkie sprawy organizacyjne, przygotowanie i przeprowadzenie imprezy zadbali wychowawcy: Maria Durek, Justyna Bielawska-Ptak , a w klasie III, Lilianna Suder. Na sale można było przynieś kocyki oraz prowiant : popcorn , chipsy i picie. Kolejną atrakcją było zamówienie pizzy którą dzieci z apetytem zjadły.

Wcześniej rodzice uczestników wyrazili zgodę na ich udział w imprezie oraz potwierdzili swoje przybycie po dzieci po zakończeniu seansu. Kolejną atrakcją było śpiewanie karaoke ulubionych piosenek.

Zaproponowane filmy cieszyły się dużym zainteresowaniem po obejrzeniu każdego z nich uczniowie prowadzili dyskusje.

Wielką atrakcją dla uczniów było to, że mogli spędzić czas w murach szkoły w tak nietypowych okolicznościach.

Kilka godzin spędzonych w zaprzyjaźnionym gronie za zgodą dyrekcji szkoły oraz rodziców, pod czujnym okiem nauczycieli stanowiło  wspaniałą okazją do lepszego poznania się na które w ciągu dnia brakuje czasu. Był to też czas żartów i dobrej zabawy. Maraton okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również nowym doświadczeniem, które warto powtórzyć. Spędzenie piątkowego wieczoru na oglądaniu filmów w gronie rówieśników jest zdecydowanie lepsze niż samemu przed telewizorem.