Finał województwa małopolskiego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt.

Finały wojewódzkie – to ostatni etap zawodów sportowych na poziomie współzawodnictwa szkolnego.

Nasza szkoła miała reprezentantkę na takich zawodach i jest nią Patrycja Rospond.

12.04.2022 r. Patrycja reprezentowała naszą szkołę w finałach wojewódzkich w tenisie stołowym, które odbyły się w Nowym Targu na hali „Gorce”. Do Nowego Targu zjechali się wszyscy najlepsi uczniowie z całego województwa małopolskiego, przechodząc kolejno etap gminny, powiatowy, rejonowy i w końcu wojewódzki. Sam udział w takich zawodach – takiej rangi, jest ogromnym wyróżnieniem. Wśród zawodników znajdują się także najlepsi zawodnicy z całego kraju.

System rozgrywek był taki sam, jak na wcześniejszych etapach. Po dokonaniu rozlosowania zawodników z licencjami, tak by nie spotkali się w pierwszych meczach, rozpoczęto turniej do „dwóch przegranych” i mecze o miejsca. Każdy mecz rozgrywany był do trzech wygranych setów. Patrycja w pierwszym meczu dzielnie walczyła o każdy punkt, jednak ostatecznie poległa zawodniczce z powiatu nowotarskiego. Następny mecz po dużym wysiłku i stresie nie ułożył się po myśli Patrycji. Po drugim meczu Patrycja zrobiła sobie dłuższą przerwę tak by ochłonąć i nie trzeba było długo czeka na pozytywne rezultaty – wygrana 3:0.

Udział w zawodach był ogromnym wyróżnieniem i doznaniem nowych doświadczeń, zwłaszcza sportowych na najwyższym poziomie. Życzymy Patrycji takich samych albo jeszcze lepszych sukcesów w przyszłym roku.