Finały Województwa Małopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym

Do najwyższej rangi zawodów sportowych na poziomie szkolnym zakwalifikowały się uczennice naszej szkoły w drużynowym tenisie stołowym.

Żeby znaleźć się wśród najlepszych drużyn w województwie małopolskim, Patrycja Rospond i Amelia Paździerkiewicz musiały najpierw pokonać wszystkie szkoły w gminie Siepraw, następnie wszystkich mistrzów gmin w powiecie myślenickim oraz zająć I lub II miejsce w rejonie, tzn. pośród 8 powiatów w województwie małopolskim. Jak z tego wynika droga do finałów jest bardzo trudna i długa, tak że sam udział jest już ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem dla naszej szkoły i tych uczennic. W finałach nie znajdują się przypadkowe osoby czy drużyny, ponieważ droga jest bardzo trudna i długa. Należy jeszcze zaznaczyć, że dziewczyny i jeszcze jedna szkoła nie posiadały licencji, tzn., że nie trenują obydwie i obecnie w żadnym klubie, pozostałe drużyny taką licencję niestety posiadały.

Mecze rozgrywane były systemem „do dwóch przegranych” meczy, każdy set rozgrywany był do 3 wygranych setów i meczów, tak, że gry było bardzo dużo. Dziewczyny bardzo dzielnie walczyły o każdy set i o każdy punkt, nie ustępując innym zawodniczkom. Ostatecznie dziewczyny zajęły XI miejsce. Dziewczynom należą się ogromne gratulacje za dojście do tego etapu, udział i walkę.