Wycieczka do zamku w Podzamczu oraz Parku Doświadczeń Fizycznych

Dnia 13 października 2022 r uczniowie klasy IV oraz V uczestniczyli w wycieczce na Jurę Krakowsko - Częstochowską.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta na zamku w Podzamczu, w trakcie której uczniowie poznali historie zamku, jego budowę oraz związane z nim legendy. W dalszej części udali się do położonego u stóp zamku Parku Doświadczeń Fizycznych,w którym mogli dowiedzieć się jak działają podstawowe prawa fizyki. Chętni uczniowie mogli sprawdzić działanie takich urządzeń jak m.in. symulator lotów, symulator dachowania, kamienne cymbały, kalejdoskop, wózki na szynach, wir wodny i wiele innych. W drodze powrotnej zorganizowano dla uczniów konkurs wiedzy n.t . zwiedzanego wcześniej zamku.

Organizatorem wycieczki była p. Mariola Trojańska, opiekunami p. Mariola Trojańska, p. Justyna Ślusarczyk oraz p. Janina Dybizbańska.

Zdjęcia z wycieczki zostały wykonane aparatem pozyskanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.