Zajęcia biblioteczno- czytelnicze

Klasa pierwsza brała czynny udział w zajęciach biblioteczno - czytelniczych pod okiem naszej polonistki Pani Marioli Trojańskiej, Pani bibliotekarki Stanisławy Kasprzyckiej oraz swojej wychowawczyni i nauczycielki współorganizującej.

Okazją do przeprowadzenia zajęć stał się po raz kolejny realizowany „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Jest to kontynuacja programu rządowego (z lat 2016-2020), którego celem jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw. Pozyskane środki przeznaczone są na zakup nowości wydawniczych, wyposażenia bibliotek i realizację działań promujących czytelnictwo. Uczniowie pierwszej klasy mieli okazję wypożyczyć nowe, pachnące jeszcze farba drukarską książki. Jak widać na załączonych zdjęciach zachwytów było co niemiara i każdy wyszedł z biblioteki z nowościami wydawniczymi do czytania w domu.