Gminne Obchody Święta Niepodległości

Jedenasty listopada - Narodowe Święto Niepodległości - to jedna z najbardziej podniosłych i uroczystych okazji obchodzonych w ciągu roku.

Polacy w całym kraju wywieszają flagi, zakładają biało-czerwone kotyliony i uczestniczą w państwowych uroczystościach z tej okazji. Podobnie i my, społeczność naszej szkoły, stanęliśmy z pełną powagą i szacunkiem dla Ojców Naszej Niepodległości by przypomnieć i uczcić pamiętne wydarzenia z roku 1918, kiedy to po ponad stuletniej niewoli Polska odzyskała upragnioną wolność, stając się krajem dumnym i niepodległym. Gminne obchody odbyły się w czwartek 10 listopada w Szkole Podstawowej w Czechówce i wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły oraz społeczność Gminy Siepraw. Rozpoczęła je uroczysta msza święta w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie, a dalsza część artystyczna pod nazwą "Zaśpiewajmy dla Niepodległej" odbyła się w szkole. W asyście pocztów sztandarowych odśpiewano hymn Polski, do którego zagrała Orkiestra Dęta „Sieprawianka”, przywitano gości, a wójt gminy Tadeusz Pitala odczytał krótkie przemówienie. Następnie na scenę wyszli uczniowie naszego przedszkola i szkoły oraz zaproszeni do udziału w części artystycznej goście. Na sali gimnastycznej panowała wzniosła, uroczysta atmosfera pośród powiewającej flagi i wtóru patriotycznych melodii oraz tańców. Po zakończeniu występów odbył się poczęstunek.

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji oraz filmiku.