Akademia Bezpiecznego Puchatka

Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka.

Celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich wszechstronnego rozwoju. Obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W ramach programu zostały przeprowadzone przez wychowawców lekcje podczas, których dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o swoje i kolegów bezpieczeństwo, jak zachować się nowych sytuacjach społecznych, czy podczas korzystania z Internetu. W grudniu uczniowie klasy I i II wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z którymi mogą spotkać się na co dzień. Była to dobra okazja do utrwalenia i sprawdzenia wiadomości zdobytych w trakcie zajęć.
Koordynatorem programu w naszej szkole była Pani Justyna Bielawska-Ptak.