Warsztaty radiowe

3 marca dziesięcioro szóstoklasistów wzięło udział w warsztatach radiowych , na które zostaliśmy zaproszenie do  krakowskiego oddziału radia  ESKA.

Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda codzienna praca w redakcji. Mieliśmy próbę kolegium dziennikarskiego, na którym padały propozycje tematów do omówienia. Naszym zadaniem było przeprowadzenie sondy ulicznej. Krakowianie odpowiadali na pytanie ,, Czy czują już wiosnę?”. Jako  młodzi redaktorzy zostaliśmy poproszeni o opracowanie prognozy pogody, a następnie nagranie jej w studio, co stanowiło dla nas nie lada wyzwanie, gdyż trzeba było opanować emocje i poskromić nieśmiałość. Przygotowywaliśmy także skróty informacji. Były to bardzo ciekawe zajęcia, po których udaliśmy się do Muzeum Książąt Czartoryskich, żeby zwiedzić wystawę poświęconą sztuce starożytnej i obejrzeć słynną ,,Damę z łasiczką”. Po takiej dawce kultury i krótkim spacerze po krakowskim rynku w doskonałych humorach wróciliśmy do Czechówki.

Wyjazd realizowany był w ramach projektu rozwijającego zainteresowania uczniów i jako forma nagrody za dobre wyniki w nauce został dofinansowany przez pana Dyrektora oraz Radę Rodziców, którym bardzo dziękujemy za wsparcie.

Uczniowie klasy VI

wraz z opiekunami M.Trojańską i A. Snakowskim