Konkurs ortograficzny "Kaktus" - wyróżnienie dla naszego ucznia

27 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbyło się podsumowanie wyników XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „KAKTUS”, czyli uroczysta Gala ”KAKTUSA”, w której uczestniczyli finaliści konkursu. Miło jest nam poinformować, że uczeń naszej szkoły - Mikołaj Włodarczyk z klasy III uzyskał wyróżnienie!

Do konkursu przystąpiło 2000 uczniów klas trzecich z 50 szkół podstawowych województwa małopolskiego. Droga do finału prowadziła przez dwa etapy. Pod okiem wychowawcy Marii Durek uczniowie klasy III: Maja Kiszka i Mikołaj Włodarczyk pilnie przygotowywali się do konkursu.

24 stycznia 2023 roku odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „KAKTUS”. Uczniowie zmierzyli się z trudnymi zadaniami ortograficznymi, musieli napisać poprawnie dyktando oraz rozwiązać niełatwy test. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością zasad ortografii uzyskując wysokie wyniki, które zakwalifikowały je do kolejnego etapu konkursu. Znaleźli się oni w gronie 37 uczniów spośród 2000 trzecioklasistów z Małopolski biorących udział w eliminacjach. II etap konkursu odbył się w Szkole Podstawowej im. Piotra Michałowskiego TSSP w Krakowie w dniu 28 lutego br. Na uczniów czekały kolejne trudne zadania ortograficzne, z którymi poradzili sobie bardzo dobrze.