Turniej "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007, Sponsorem Generalnym Turnieju jest marka Tymbark.

Turniej jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12.

Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy Turnieju odwiedzili m.in. takie stadiony jak: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro, Amsterdam ArenA, Stadion Energa w Gdańsku, czy PGE Narodowy.

Główne cele turnieju to:

• dotarcie z ideą GRASSROOTS, czyli piłki dla każdego, bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową;
  • popularyzacja idei fair play i wychowanie przez sport;
  • propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia;
  • wyłonienie zdolnych i obiecujących zawodników dla klubów piłkarskich, a następnie młodzieżowych reprezentacji narodowych;
  • propagowanie idei wolontariatu sportowego wśród coraz szerszego grona odbiorców.

Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym fantastycznym wydarzeniu. Zostały zgłoszone trzy drużyny: U10 chłopcy, U12 chłopcy i U12 dziewczęta.

W kategorii U12 chłopców, nasza drużyna zajęła II miejsce na etapie gminnym, w kategorii U12 dziewcząt, nasza ekipa zakończyła swoje rozgrywki na etapie powiatowym (awansując z etapu gminnego), zajmując III miejsce. Natomiast drużyna U10 chłopców, po fantastycznych zawodach – wszystkich wygranych meczach, z 18 zdobytymi i tylko 1 straconą bramką,  zajęła I miejsce w powiecie i awansowała do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 12 maja 2023 r. w Wadowicach na stadionie Skawy Wadowice.

Skład drużyny U12 chłopcy: Piotr Ślusarczyk, Tymoteusz Czeluśniak, Szymon Rybka, Kacper Doleżek, Gabriel Hajdus, Marcin Siatka, Jakub Sitko i Kacper Tragarz

Skład drużyny U12 dziewczęta: Emilia Wojtas, Patrycja Mrugała, Amelia Kwater, Małgorzata Lampart, Nadia Baran i Patrycja Szczerbaniuk

Skład drużyny U10 chłopcy:  Jakub Fijoł, Antoni Parszywka, Kacper Chlebda, Wojciech Śmietanka, Filip Sitko, Mikołaj Włodarczyk, Franciszek Chudaszek, Tomasz Węklar, Bartosz Lenart i Maksymilian Michalik