Westernowy Piknik klasy IV oraz V

Westernowo i kreatywnie obchodziły swoje święto  dzieci z klasy IV i V, które bawiły się  1 czerwca  na pikniku w stylu Dzikiego Zachodu.

W ramach imprezy uczniowie poznali historię Dzikiego Zachodu. Dzięki prezentacji poznali mnóstwo faktów na temat rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej

Były to zajęcia zorganizowane w ramach unijnego projektu rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży. Doskonałym miejscem do zorganizowania imprezy była przyszkolna izba regionalna-stodoła, gdzie  zaroiło się od  kowbojów,  szeryfów i Indian. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością w przygotowaniu strojów, pomagali także w wykonaniu scenografii. Zanim jednak zabawa zaczęła się na dobre wszyscy poznawali  historię Dzikiego Zachodu, zwyczaje i kulturę Indian. Nie mogło zabraknąć malowania twarzy w barwy plemienne, rozpalania tradycyjnego ogniska , pieczenia kiełbasek  i słodkich pianek. Następnie rozpoczęła się rywalizacja w rzutach do kapelusza, łapaniu pniaka na lasso,  rozpoznawaniu przedmiotów ukrytych w pudle ślepego szeryfa i odgadywaniu  indiańskich zagadek. Uczestnicy każdej  z konkurencji nagradzani byli drobnymi smakołykami. Mogli także  chwilowo i bezkarnie zamienić się w wyjętego spod prawa i uwiecznić swoje podobizny na typowo westernowym zdjęciu ,,Wanted”. A gdy sił  już brakło, wszyscy zmęczeni oglądali ,, Przygody Lacky Luka”,siedząc po kowbojsku na trawie, na  kraciastych kocach. Zabawa była naprawdę świetna!

O lody i inne przysmaki zadbali Rodzice, którym serdecznie dziękujemy!

Imprezę piknikową zorganizowały p. Mariola Trojańska oraz p. Justyna Ślusarczyk