Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Czechówce

ul. Szkolna 72

32-406 Czechówka

tel. / fax.: 12 274 65 70

spczechowka@siepraw.pl

Adres

ul. Szkolna 72


32-406 Czechówka


tel. / fax.: 12 274 65 70


spczechowka@siepraw.pl


Święto Niepodległości oraz ślubowanie I klasy

11 Listopada - Święto Niepodległości 

 

 

 

10 listopada w naszej szkole odbyły się ważne uroczystości. Obchody Święta Niepodległości zostały połączone z uroczystym, oficjalnym  przyjęciem klasy I w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Czechówce. Na apelu  uczciliśmy również 120 rocznicę powstania naszej szkoły.

 

Klasa IV pod kierunkiem p. Anny Radzik, przygotowała wzruszający montaż słowno – muzyczny, przedstawiający najważniejsze momenty z historii walk o niepodległość. Następnie wystąpili świeżo ślubowani wychowankowie p. Marii Durek, prezentując taneczną inscenizację pt. „Piękna nasza Polska cała”.  Widowisko adresowane było do uczniów I- VIII, przedszkolaków, rodziców i nauczycieli.  Wszystkie występy dostarczyły odbiorcom wielu niezapomnianych wrażeń. Uroczystości dopełniły piękne dekoracje sali, rekwizyty do tańców, kotyliony oraz trzymane w rękach biało – czerwone chorągiewki.

 

W tym roku w poczet uczniów naszej szkoły zostało przyjętych 19 uczniów z klasy I. Na pamiątkę uroczystej chwili, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Po części artystycznej dzieci przyjmowały gratulacje od dumnych rodziców. Wszyscy mogli uczcić ten ważny dzień, częstując się smakołykami przygotowanymi przez rodziców.