Zawody powiatowe w tenisie

Uczniowie naszej szkoły reprezentowali szkołę i gminę na Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Powiatowym Drużynowym i Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt.

Po wygranych gminnych zawodach, prawie we wszystkich kategoriach, nasi uczniowie pojechali na „powiaty” do SP nr 4 w Myślenicach, która była gospodarzem tych zawodów.

Amelia Kwater i Patrycja Szczerbaniuk reprezentowały dziewczęta z grupy młodszej – w turnieju drużynowym zajęły V miejsce, natomiast w turnieju  indywidualnym Amelia Kwater zajęła miejsce VI i tym samym awansowała do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się na wiosnę w Nowym Targu. Chłopcy startowali tylko w turnieju indywidualnym, niestety nikomu nie udało się awansować do kolejnego etapu. Najbliżej był Wojciech Burda, który zajął miejsce VII.

Dwa dni później t.j. 09.11.2023 r. odbyły się Igrzyska Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Pierwszy odbył się turniej drużynowy, w którym nie zabrakło emocji. Dziewczęta po ciężkich meczach, ostatecznie zajęły III miejsce, natomiast chłopcy dostali się do finału. Mecz o I miejsce rozegrali ze SP w Osieczanach. Niestety rywale okazali się nieco lepsi i zajęli I miejsce, a nasze chłopaki wywalczyły miejsce II. Po turnieju drużynowym, rozegrano turniej indywidualny, o krok od awansu do półfinałów wojewódzkich był Filip Ślusarczyk, który zajął miejsce VII.