Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Czechówce

ul. Szkolna 72

32-406 Czechówka

tel. / fax.: 12 274 65 70

spczechowka@interia.pl

Adres

ul. Szkolna 72


32-406 Czechówka


tel. / fax.: 12 274 65 70


spczechowka@interia.pl


Spotkanie uczniów klas I-III z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów.  Na początku każdego roku szkolnego uczniowie przypominają najważniejsze zasady ruchu drogowego, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

 

25 października naszą szkołę odwiedził asp. Tomasz Wajda, który przeprowadził  prelekcję z uczniami klas I, II i III na temat „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Policjant rozmawiał  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

 

Podczas pogadanki uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali gościowi bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać policjantem oraz czy jest to trudny zawód.

Dzięki takim spotkaniom osoba policjanta będzie kojarzyła się uczniom z kimś, kogo nie należy się bać, i do której w razie potrzeby można zwrócić się o pomoc.