Projekt „Lekcje o finansach” – wycieczka do Warszawy

Dzięki udziałowi w programie Ministerstwa Finansów „Lekcje o finansach” nasza szkoła otrzymała dofinansowanie wycieczki do Warszawy w wysokości 18880zł.

Warunkiem uzyskania dofinansowania było przeprowadzenie w szkole zajęć o tematyce finansowej oraz odwiedzenie instytucji finansowych.

Wycieczka edukacyjna do Warszawy, zorganizowana w ramach programu, miała na celu poszerzenie wiedzy z zakresu finansów, w tym poznanie działalności oraz misji instytucji publicznych działających w obszarze finansów. Połączenie zajęć lekcyjnych z wycieczką było bardzo atrakcyjnym i skutecznym sposobem zainteresowania uczniów tematyką finansów.

W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, zapoznali się z działalnością Giełdy Papierów Wartościowych, podziwiali nocną panoramę stolicy z tarasu widokowego na trzydziestym piętrze Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzili warszawską Starówkę, byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, uczestniczyli w pokazie „Rewolucja Kopernikańska” w planetarium Centrum Nauki Kopernik, zwiedzili Sejm Rzeczpospolitej Polski i spotkali się z posłem na Sejm panem Markiem Sową, zwiedzili Muzeum Historii Polski oraz Stadion Narodowy.

Pomimo zimowej pory, atmosfera na wycieczce była gorąca i pełna emocji. A możliwość podziwiania świątecznych iluminacji stolicy była dodatkową atrakcją.