spczechowka@interia.pl

Adres

MISTRZOWIE GMINY i III MIEJSCE W POWIECIE

Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Piłce Siatkowej Chłopców.

Od samego początku turnieju byli bardzo skoncentrowani i zdeterminowani by osiągnąć jak najlepszy rezultat. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie szkoły z gminy Siepraw. Pierwszymi rywalami okazali się uczniowie z Sieprawia, którzy przegrali z naszymi chłopakami 0:2, drudzy na naszej drodze stanęli uczniowie ze szkoły w Zakliczynie, którzy również nie mogli przełamać naszych zawodników i przegrali 0:2, ostatni mecz rozegraliśmy z Łyczanką, która próbowała pokonać naszych chłopaków, jednak koncentracja, wola walki i techniczna gra zdecydowała o zwycięstwie uczniów z naszej szkoły, pokonując Łyczankę 2:1.

Ostatecznie I miejsce zajęła SP Czechówka, II miejsce SP Siepraw, III miejsce SP Zakliczyn i IV miejsce SP Łyczanka.

Skład naszej drużyny: Marcin Siatka, Piotrek Ślusarczyk, Maciek Ślusarczyk, Maksiu Michalik, Tymek Czeluśniak, Kuba Sitko, Wojtek Burda, Kacper Tragarz, Gabryś Hajdus i Szymek Rybka.

Na zawody powiatowe pojechaliśmy do Tokarni, gdzie do rywalizacji przystąpiło 8 szkół z powiatu myślenickiego, którzy zostali mistrzami swojej gminy. Zawody rozgrywano w dwóch grupach. W naszej grupie znalazła się jeszcze szkoły z Głogoczowa (gm. Myślenice), szkoła z Pcimie (gm. Pcim) i szkoła z Krzczonowa (gm. Tokarnia).

Pierwszy mecz rozegraliśmy ze szkołą podstawową w Krzczonowie, którzy uśpili naszą czujność i koncentrację, po wygranym pierwszym secie, drugi set przegraliśmy na przewagi i w tie – breaku również na przewagi, chociaż prowadziliśmy większą częśc seta. I to był jedyny mecz, który przegraliśmy w tym turnieju. Kolejny ze szkołą w Pcimiu wygraliśmy 2:1, z Głogoczowem 2:0 i zajęliśmy II miejsce w grupie. Nie pozostało nam nic tylko walka o III miejsce z II miejscem z gr. B – czyli SP z Sułkowic. Mecz o III miejsce zakończył się naszą wygraną 2:1 Chłopakom należą się ogromne gratulacje i szacunek. Skład drużyny był taki sam jak na zawodach gminnych.