Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Czechówce

ul. Szkolna 72

32-406 Czechówka

tel. / fax.: 12 274 65 70

Adres

ul. Szkolna 72


32-406 Czechówka


tel. / fax.: 12 274 65 70


Europejski Dzień Języków Obcych

26 września został ustanowiony w 2001 roku przez Radę Europy Dniem Języków Obcych, aby uświadomić ludziom jak ważna jest umiejętność posługiwania się językami innych krajów, bo kiedy umiemy się porozumieć – umiemy tworzyć, współpracować, pomagać, rozwijać się, a nawet bawić online w języku obcym.

Nasza szkoła również włączyła się w jego obchody. Klasy IV-VI uczestniczyły w konkursie wiedzy na temat języków europejskich. Konkurencja była zacięta. Uczniowie musieli między innymi ropoznać w jakim języku została odśpiewana piosenka Panie Janie", odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących języków europejskich oraz wykazać się znajomością flag i państw Uni Europejskiej. Wszyscy uczniowie włączyli się ochoczo do nauki piosenki "Panie Janie' w czterech językach; odśpiewano ją bowiem po angielsku, niemiecku, francusku oraz włosku.

Dalsza część obchodów to konkurs indywidualny, w którym uczniowie rozwiązywali krzyżówki, uczestnicząc jednocześnie w grze terenowej. Wszyscy bardzo zaangażowali się w poszukiwanie odpowiedzi, tym bardziej, że oddanie karty pracy owocowało otrzymaniem naklejki z zachętą do rozmowy- "Porozmawiaj ze mną"- w jednym z 40 języków europejskich, oraz uprawnia ich do udziało w losowaniu nagród rzeczowych.  Te same naklejki otrzymali również uczniowie klas I-III.

Do zorganizowania Europejskiego Dnia Języków Obcych włączyło się MEN, przysyłając plakaty promujące dzień, naklejki oraz smycze.

Nagrody rozlosowano.Ksiązka trafiła do Kamila Wojtycza, a inne gadżety otrzymali Marcelina Nowak, Patrycja Wylęgała, Jakub Nowak, Hubert Suder.