Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Czechówce

ul. Szkolna 72

32-406 Czechówka

tel. / fax.: 12 274 65 70

Adres

ul. Szkolna 72


32-406 Czechówka


tel. / fax.: 12 274 65 70


Zebranie z rodzicami 05.11.2013

SPOTKANIE Z RODZICAMI DZIECI PRZEDSZKOLNYCH GODZ. 15:30

1.    Powitanie Rodziców


 2.    Informacja o obniżonym wieku szkolnym:

od 1 września 2014 roku:

  • obowiązek szkolny obejmie wszystkie dzieci 7-letnie (rocznik 2007) oraz dzieci 6-letnie, urodzone w okresie 1 stycznia - 30 czerwca 2008 r.; czyli cała grupa „Pszczółek”, gdzie wychowawczynią jest Pani Maria Durek pójdzie od 1 września 2014 roku do I klasy
  • spełnianie obowiązku szkolnego będą mogły rozpocząć również dzieci urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008 r., jeśli taka będzie wola ich rodziców;
  • spełnianie obowiązku szkolnego będą mogły rozpocząć również dzieci 5-letnie (urodzone w roku 2009) jeśli taka będzie wola ich rodziców. W tym przypadku decyzję podejmie dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Takie prawo będzie obowiązywało również kolejne roczniki;

   od  1 września 2015 roku:

  • obowiązek szkolny obejmie dzieci 7-letnie, urodzone w okresie 1 lipca - 31 grudnia 2008 r. oraz wszystkie dzieci z rocznika 2009 (6-latki).

W kolejnych latach obowiązkowo dzieci 6- letnie będą rozpoczynały naukę w szkole.

 

3.    Wzrost kosztów czesnego za pobyt 10-godz w przedszkolu:

Od 1 listopada weszła w życie uchwała Rady Gminy Siepraw regulująca opłaty za czesne, za pobyt 10 godz. w przedszkolu. Zgodnie z nową uchwałą koszt pobytu dziecka w przedszkolu wynosi 5 zł dziennie (poprzednio było to 3,80 czyli czesne wzrosło 1,20 zł dziennie, w skali miesiąca będzie to około 24 zł drożej).

W najbliższych dniach bardzo proszę Rodziców dzieci zapisanych na 10 godz. pobytu w przedszkolu o podpisanie aneksu do umowy. Aneksy są w sekretariacie szkoły.

4.    Odbieranie dzieci zgodnie z harmonogramem:

Drodzy Rodzice bardzo proszę abyście państwo odbierali dzieci zgodnie z godzinami pracy przedszkola. Nie może być tak, że notorycznie spóźniacie się państwo po dzieci. Jeżeli dziecko jest zapisane na 6 godz. czyli do godz. 13:00 t musi ono być do godz. 13:00 odebrane z przedszkola. Pozostawianie dzieci na 10, 15 minut dłużej jest nieuczciwe w stosunku do tych z Państwa którzy maj dzieci zapisane na dłużej i za te dodatkowe minuty czy godziny płacą.

Przypominam, że oddział zerowy czyli grupa Pani Marysi Durek jest czynny od 8:00 do 13:00. Tak samo grupa Pani Agnieszki. Dzieci, które przebywają w przedszkolu bezpłatnie mają zagwarantowaną opiekę nauczyciela wyłącznie w tych godzinach, nie może być tak, że przyprowadzacie Państwo dzieci wcześniej, dzieci czekają w grupie Maluszków, jak też tak, że dzieci czekają na Rodziców w czasie leżakowania młodszych kolegów. Nie dotyczy to oczywiście dzieci korzystających z pobytu 10 godz. One mają prawo przebywać rano w grupie maluchów.

5.   Angielski w przedszkolach:

Szanowni Państwo informuję, że od 1 października dzieci w oddziałach przedszkolnych mają zajęcia z języka angielskiego. są to zajęcia bezpłatne dla Panstwa, finansowane z budżetu Gminy.

W zerówce odbywają się one we wtorki w godz. od 13:00 do 13:30 oraz w piątki od 7:30 do 8:00. I tutaj prośba abyście Państwo nie przyprowadzali do sali dzieci już w trakcie zajęć ani dzieci w trakcie zajęć dzieci nie odbierali. Bardzo to dezorganizuje pracę, dzieci się rozpraszają, trzeba cześć treści dzieciom powtarzać. Proszę dostosować się do wyznaczonych godzin.

W grupie Żabek oraz Biedronek również są zajęcia z angielskiego. Odbywają się one w poniedziałki i czwartki w trakcie zajęć, około godz. 10:00. W tych grupach zajęcia trwają 15 minut.

6.    Bezpieczeństwo:

Po raz kolejny przypominam Państwu o bezpieczeństwie dzieci w trakcie drogi do przedszkola oraz w trakcie powrotu do domu. Pamiętacie aby dzieci przewozić w odpowiednich fotelikach, aby dzieci miały zapięte pasy bezpieczeństwa. Przypominam również, że przy szkole jest do państwa dyspozycji parking, nie zatrzymujcie się na drodze, jest ślisko, czasami mgła ogranicza widoczność, po co stwarzać niebezpieczne sytuacje. Parkingi są dwa, spokojnie pomieszczą państwa samochody, a Państwo bezpiecznie wysadzą dzieci z samochodu, zaprowadzą je do przedszkola i później odjadą.

7.    Parę spraw organizacyjnych:

W poniedziałek 11 listopada przedszkole jak i szkoła są nieczynne – z powodu Narodowego Święta Niepodległości. Jest to dzień wolny od pracy. Nie przyprowadzamy w tym dniu dzieci do przedszkola.

Bardzo proszę Państwa o wpłaty na Szkolny Fundusz Rady Rodziców. Ustalona stawka to 40 zł na rok, ale jeśli ktoś może wesprzeć szkołę większa kwotą to prosimy. Wpłaty należy regulować w  sekretariacie szkoły. Z tych pieniążków naprawdę dużo robimy dla dzieci, gdyby nie te fundusze nie powstało by przedszkole – ta nowa część, gdzie przebywają Żabki i Pszczółki. Proszę o zrozumienie i wsparcie. Każda kwota ma znaczenie.

I na koniec jedna z najważniejszych spraw – otóż w najbliższą niedzielę w naszej szkole będziemy obchodzić 110 –lecie Szkoły Podstawowej w Czechówce. Uroczystość ta połączona jest z gminnymi obchodami święta niepodległości. Zapraszam serdecznie wszystkich Państwa wraz z rodzinami do wzięcia udziału w tej uroczystości. Wszyscy Państwo tworzycie przecież naszą szkolną społeczność, i byłoby nam bardzo miło gościć was w tak ważnym dla nas dniu. Imprezę rozpoczyna Msza za ojczyznę w kościele parafialnym w  Zakliczynie o godz. 17:00. Następnie o 18:30 planowany jest tutaj w szkole na Sali gimnastycznej program artystyczny w wykonu uczniów naszej szkoły. Bardzo proszę niech nikogo z Was nie zabraknie w tym dniu, zabierzcie swoje dzieci, niech od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu.

Ja ze swej strony dziękuję za uwagę. W razie jakichkolwiek pytań jestem do Państwa dyspozycji. Teraz zapraszam na spotkania z wychowawczyniami.