tel. / fax.: 12 274 65 70

spczechowka@interia.pl

Adres

Zawody lekkoatletyczne

08.05.2014 r. odbyły się Gminne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Chłopców i Dziewcząt. Uczniowie startowali w 4 konkurencjach: skok w dal z rozbiegu, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m. z bloków startowych oraz 600 m. dziewczęta i 1000 m. chłopcy. Każda szkoła wystawiała 12 zawodników (6 chłopców i 6 dziewcząt).

Dziewczęta zajęły III miejsce tracąc do I miejsca zaledwie 30 punktów, mimo iż były w dużym osłabieniu, ponieważ w dniu zawodów nie przyszły 2 dziewczynki z powodu choroby. Chłopcy natomiast zdeklasowali kolejny raz swoich rywali, zdobywając I miejsce i uzyskując prawie 300 punktów przewagi nad przeciwnikami.

Zarówno chłopcy jak i dziewczęta pojechali na Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 13.05.2014 r. w Myślenicach. Rywalizacja była bardzo duża. Ostatecznie dziewczęta zajęły V miejsce, a najlepszą zawodniczą z naszej szkoły okazała się Aleksandra Chlebda zajmując V miejsce na 36 zawodniczek. Chłopcy natomiast zajęli III miejsce zdobywając 849 punkt i tylko 2 punkciki zabrakły do II miejsca (SP 3 Myślenice) i jednocześnie do awansu do etapu rejonowego. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem z naszej szkoły okazał się Marcel Małota zdobywając IV miejsce.