Wizyta Pani Listonosz 18. 11. 2014 r.

Pierwszym gościem, który odwiedził dzieci z grupy „Biedronki”, była miejscowa Pani Listonosz. Jej wizyta zbiegła się z naszym tematem dydaktycznym „ Spotkanie z listonoszem”.

Podczas spotkania dzieci mogły zapoznać się z pracą listonosza, wyglądem poczty i czynnościami pracowników tam pracujących. Rozmawiając z gościem, dzieci zrozumiały znaczenie znajomości własnego adresu, utrwaliły także znajomość swojego imienia i nazwiska . Wspólnie wykonaliśmy skrzynkę pocztową, napisaliśmy i poprawnie zaadresowaliśmy list do Świętego Mikołaja.

Ciekawość maluchów wzbudziła oczywiście wielka torba listonosza i to, co się w niej znajduje. Widząc zaciekawienie dzieci, pan listonosz zademonstrował jej zawartość, omawiając różnicę między pocztówką a listem. Na koniec dzieci otrzymały od Pani Listonosz słodki upominek. W podziękowaniu za wizytę przedszkolaki wręczyły Pani piękne rysunki.