Wyjazd na spektakl "Czarodziejski ołówek'

20 LISTOPADA 2014R

WYCIECZKA GRUP PRZEDSZKOLNYCH „TYGRYSKI” I „ŻABKI”

NA SPEKTAKL „CZARODZIEJSKI OŁÓWEK” DO WIELICZKI

OPIEKUNOWIE:

JUSTYNA BIELAWSKA-PTAK

ANNA MATOGA

JUSTYNA ŚLUSARCZYK

MAŁGORZATA NOWAK

LILIANNA SUDER

20 listopada 2014 roku (w czwartek) dzieci z grupy „Tygryski” i „Żabki” były na przedstawieniu teatralnym w Powiatowym Parku Rozwoju w Wieliczce. Spektakl pt. „Czarodziejski ołówek" został przygotowany przez Teatr Młodego Widza z Wolimierza.

Spektakl opowiadał o przygodach wesołego chłopca o imieniu Michaś, który bardzo lubi rysować wszystko to co go otacza. Pewnego dnia chłopiec spotkał staruszka, który wręczył mu ołówek. Ołówek miał czarodziejską moc i wszystko co narysował Michaś stawało się prawdziwe. Od tego czasu dzięki otrzymanemu ołówkowi chłopiec przeżywa bardzo wiele przygód, poznaje różnych ludzi i pomaga wszystkim wkoło. Jednak pewnego dnia ołówek zostaje skradziony, a Michaś próbuje go odzyskać. Na szczęście wszystko kończy się szczęśliwie. Michaś odzyskuje ołówek i uświadamia wszystkim, że prawdziwa moc tkwi w nas samych i że żadne przedmioty nie są w stanie dorównać wyobraźni i odwadze.

Spektakl "Czarodziejski ołówek" miał barwną i zaskakującą scenografię, nowatorską formę oraz ciekawe kostiumy, które bardzo podobały się dzieciom. Dzieci były bardzo zainteresowane i mogły brać czynny udział w spektaklu poprzez odpowiadanie na pytania Michasia, udzielania mu wskazówek i ostrzegania go w różnych niebezpiecznych sytuacjach, które go spotkały. Pod koniec spektaklu dzieci wraz z bohaterami bajki zatańczyły słynne "Kaczuszki".

Podczas przedstawienia widzowie na moment stawali się aktorami i świetnie się bawili. Dzieci były „zaczarowane” przez czarodziejski ołówek. Do szkoły wróciły oczarowane bajką i pełne wiary, że wszystko w życiu zależy od ich postępowania, odwagi i właściwej postawy.

Była to ciekawa i pouczająca bajka, której przesłaniem jest umiejętność rozwiązywania sytuacji trudnych, konfliktowych. Pomagając sobie wzajemnie i kierując się dobrym sercem, można przezwyciężyć nawet największe przeszkody.