„Dzień Biały-powitanie zimy”

4 grudnia dzieci z grupy „Biedronki” witały zimę.

Choć na dworze nie widać było oznak zimy i pan mroź nie szczypał w nos ,przedszkolaki bawiły się prawdziwie zimowo. Głównym akcentem zabawy był ubiór lub jego element w kolorze białym. W ten dzień powitała dzieci królowa śniegu, która opowiedziała im bajkę o „Trzech bałwankach”, następnie podczas „burzy mózgów” doszukiwaliśmy się cech charakterystycznych, jakie niesie ze sobą pora roku- zima. Przedszkolaki malowały na biało śnieżki, robiły bałwany i zimowy krajobraz na czarnej kartce papieru ,wykorzystując różne materiały plastyczne (tektura karbowana, płatki kosmetyczne, pasta do zębów…). Po znalezieniu ukrytych w sali śnieżek , przyszedł czas na następną konkurencję rzucania zmiętych w kulę śnieżek do celu. Uczyliśmy się choreografii do „Białego walczyka”,pocieszaliśmy bałwanka piosenką „Bałwankowa rodzina”, tańczyliśmy w rytm piosenki „Tak się zachmurzyło” ,a piosenka „Na saneczkach” przypomniała nam jak to jest bawić się na śniegu. Po tych wszystkich atrakcjach i wyśmienitej zabawie ,przedszkolaki z niecierpliwością oczekują pierwszego śniegu.