Wycieczka klasy VI do Zakopanego

Chcąc jeszcze raz w pełni wykorzystać dany sobie razem czas klasa VI wybrała się na wycieczkę do Zakopanego. Był to ostatni w takim gronie wyjazd- po wakacjach uczniowie będą uczęszczać do różnych klas gimnazjalnych.

Wycieczka trwała 2 dni.

Najpierw uczniowie mieli okazje podziwiać panorame Tatr z Gęsiej Szyji. Po zejściu ze szczytu krótka przerwa na Rusinowej Polanie a nastepnie odwiedzenie Matki Bożej Królowej Tatr w Sankturaium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach.

Popołudnie upłynęło w atmosferze zabaw oraz gier w piłkeę.

Kolejny dzień to wizyta na Wielkiej Krokwi, zwiedzanie Muzeum Przyrodzniczego TPN, któremu towarzyszyła projekcja filmu nt. historii oraz fauny i flory Tatr. Później uczniowie udali się na najstarszy cmentarz Zakopanego by zakończyć swoja wizytę w Zakopanym w budynku Państwowej Straży Pożarnej, gdzie strażacy dokonali prezentacji sprzętu, którym dysponuje jednostka.