Na mnie zawsze możesz liczyć...

W Szkole Podstawowej im. Świętego Brata Alberta w Czechówce odbył się Powiatowy Konkurs z Pierwszej Pomocy, pt.: „Na mnie zawsze możesz liczyć”.

Do konkursu przystąpiły szkoły z czterech gmin powiatu myślenickiego: SP Bysina, SP Bęczarka, SP Dobczyce, SP Lubień, SP Krzeczów i SP Czechówka. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Starosty Myślenickiego – pana Józefa Tomala.

Celem konkursu było zachęcenie dzieci do pogłębiania wiedzy na temat zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka oraz doskonalenie umiejętności przeprowadzenia zabiegów resuscytacyjnych.

Konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy – to był test z pytaniami zamkniętymi i otwartymi, a drugi – to była scenka do odegrania z przeprowadzeniem różnych algorytmów postępowania.

Ostatecznie drużynowo I miejsce zajęła SP z Krzeczowa, II miejsce SP z Czechówki, a III miejsce SP z Dobczyc. Natomiast indywidualnie I miejsce zajęła  Sabina Wierzycka (SP Krzeczów), II miejsce Emilia Kędzior (SP Krzeczów) i III miejsce Gabriela Dzieża (SP Bysina).