Dni Kultury Brytyjskiej- zajęcia otwarte z języka angielskiego

Dnia 28 maja odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego.

Uczniowie klasy VI gościli swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej z Zakliczynie.

Na początku zajęć uczniowie zaprezentowali efekty swojej pracy nad zadaniami typu webquest.

Uczniowie wyruszyli w wirtualna podróż po Wielkiej Brytanii,  w trakcie której wcielili się w role VIP-ów, dziennikarzy, smakoszy oraz turystów. W wyniku pracy grupowej nad zadaniami projektowymi powstały niezwykle interesujące prezentacje wzbogacone o filmiki, w których uczniowie odgrywali scenki w restauracji oraz przeprowadzili wywiad z królową Elżbieta II.

W dalszej części zajęć uczniowie wzięli udział w zabawie ruchowej “ The crabby story”, a następnie uczestniczyli w grze interaktywnej “Face the challenge”. Ich zadaniem było udzielenie poprawnej odpowiedzi w jak najszybszym czasie.

Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Dla uczniów klasy VI oraz ich gości został przygotowany równiez drobny poczęstunek- angielskiej muffinki:)