11.06.2015 Na czym polega praca fryzjera?

We czwartek Biedroneczki gościły panią fryzjer.

Wszystkie dzieci z niecierpliwieniem oczekiwały przyjścia zaproszonego gościa. Ogromną ciekawość wzbudziła duża walizka, którą przyniosła ze sobą pani fryzjerka. Cóż to było za podekscytowanie, kiedy dzieci wyjmowały z niej przedmioty potrzebne w pracy fryzjera. Zabawy i pytań było co nie miara- każdy mógł pobawić się w fryzjera. Pani Lidzia objaśniła dzieciom do czego służy: lokówka, prostownica, karbownica, pędzel, nożyczki, szczotki itd. Zaprosiliśmy także chętną dziewczynkę do podcięcia włosów, dzięki temu dzieci mogły obserwować na żywo jak pracuje fryzjer. Trzecią „fryzjerską” atrakcją tego dnia było wykonanie dziewczynkom i chłopcom fryzur. Chętnych było dużo, stąd też pani Magda została asystentką pani fryzjerki. Karbowała, prostowała i upinała fryzury dziewczynkom oraz niektórym chłopcom. Bardzo dziękujemy Pani Lidzi za przybycie i za wspaniałą zabawę.