"Mamo, Tato poczytaj mi w szkole”.

W naszej szkole w  okresie listopada- grudnia  rodzice klasy I aktywnie  włączyli się w Projekt „Mamo, Tato poczytaj mi w szkole”.

Projekt obejmował kilka spotkań dzieci i rodziców w szkole, podczas których rodzice czytali uczniom wybrane przez siebie książki. Celem projektu było motywowanie rodziców do aktywnego uczestnictwa w edukacji dziecka i współpracy z klasą oraz rozwijanie możliwości twórczego spędzania czasu z rodzicami i rówieśnikami w szkole. Rodzice z wielkim zaangażowaniem podjęli działania. Przygotowali wiele ciekawych propozycji książek dla dzieci np.”10 niesamowitych przygód Neli,” „Jak tata pokazał wszechświat”,

„ Przygody rodziny Mellopsów”, „Franklin uczy się jeździć na rowerze”, ”Wiersze dla dzieci”, „ Legendy Polskie”. Rodzice po przeczytaniu tekstu sprawdzali, co dzieci zapamiętały. Dzieci miały okazję wypowiadania się. Na  zakończenie dzieci tworzyły rysunki, które zostaną oprawione w formie książki. Część rysunków została przedstawiona w formie komiksów. Z prac dzieci powstanie gazetka szkolna zachęcająca do czytania. Jestem pod wrażeniem rodziców, którzy zaciekawili  i złapali świetny kontakt z klasą.

Serdecznie dziękuję za udział w projekcie, ponieważ dzieci coraz rzadziej sięgają po książkę, która powinna być podstawową wartością w życiu człowieka.

Magdalena Batko

Wychowawca klasy I