Zawody wojewódzkie w tenisie stołowym

Reprezentują szkołę na najwyższych zawodach…

Zawody wojewódzkie to najwyższa ranga szkolnych zawodów sportowych.

Dwie uczennice naszej szkoły - Klaudia Szczurek i Daria Wasyl reprezentowały zarówno szkołę, gminę i powiat jednocześnie, na Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnym Tenisie Stołowym.

Turniej ten odbywał się 07.01.2016 r. w „Hali Gorce” w Nowym Targu. Do zawodów zgłosiły się 24 zawodniczki z kilku powiatów, które rozgrywały mecze „systemem rosyjskim” tzn. „do dwóch przegranych”. Każdy mecz rozgrywany był do trzech wygranych setów. Zawodniczki były rozlosowane według miejsc na zawodach powiatowych.

Nasze reprezentantki walczyły do samego końca, dając z siebie wszystko, godnie reprezentując szkołę w Czechówce. Należy przy tym dodać, że ponad połowa dziewcząt, to profesjonalne zawodniczki różnych znanych klubów, które trenują codziennie po 3 godziny. Ostatecznie Daria Wasyl zajęła 11 miejsce, a Klaudia Szczurek 9 miejsce. Obu dziewczynom należą się ogromne brawa za wolę walki i reprezentowanie szkoły na zawodach wojewódzkich!