W krainie prądu elektrycznego

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o konieczności wychowania i kształcenia młodych ludzi w duchu zrównoważonego rozwoju.

Już u progu edukacji dziecka pojawia się pilna potrzeba rozwijania wrażliwości ekologicznej, rozumianej jako zdolność dostrzegania i reagowania na potrzeby środowiska przyrodniczego. Pierwszą rzeczą, którą może wykonać każde dziecko jest oszczędne zużywanie zasobów naturalnych…

Klasa II a bierze udział w projekcie edukacyjnym „Planeta Energii”. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w zajęciach, na których zdobywają wiedzę na temat energii elektrycznej. Pierwsza lekcja odbyła się pod hasłem „Od łuczywa do żarówki”. Jej celem było zapoznanie uczniów ze sposobami oświetlenia i różnymi źródłami światła, uświadomienie postępu w dziedzinie wynalazków nowych źródeł światła oraz wskazanie roli żarówki we współczesnym życiu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, pracując w grupach i indywidualnie. Miały okazję poznać dawne i współczesne środki oświetlenia, wykorzystując w tym celu różne zmysły.

Maria Durek