„Królowa sportów” zagościła w Czechówce

06. 05. 2016 r. Szkoła Podstawowa w Czechówce była gospodarzem Gminnych Zawodów w Czwórboju Lekkoatletycznym. Lekkoatletyka często nazywana jest „królową sportów”.

Każdą szkołę reprezentowało 6 chłopców i 6 dziewcząt. Czwórbój składał się w 4 konkurencji tj.: skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m. i bieg na 600 m. (dziewczęta) i 1000 m. (chłopcy). Za każdą konkurencję uczeń zbierał punkty i suma dawała miejsca indywidualne i drużynowe.

W kategorii chłopców najwięcej punktów zebrała SP Siepraw , a na drugim miejsce SP Czechówka. Indywidualne wyróżnienie otrzymał Nikodem Wójcik, który zajął II miejsce.

W kategorii dziewcząt punkty były wyrównane ale ostatecznie na I miejscu uplasowały się dziewczęta z Czechówki, indywidualne wyróżnienie otrzymały Zuzanna Szwarc i Natalia Seweryn za zajęcie III miejsca. Skład drużyny zwycięskiej: K. Szczurek, N. Seweryn, Z. Szwarc, I. Siatka, J. Kiszka i Z. Nawrocka.

Dzięki wygranej dziewczęta mogły reprezentować naszą szkołę i gminę na zawodach powiatowych, które odbyły się 13.05.2016 r. w SP 3 Myślenice. Na tym etapie każdą gminę może reprezentować tylko jedna szkoła, która wygrywa etap gminny. Konkurencje były te same tylko poziom zdecydowanie wyższy. Jednak dziewczęta walczyły o każdą sekundę i o każdy metr i w konsekwencji wywalczyły II miejsce w powiecie myślenickim. Dzięki temu awansowały do etapu rejonowego, który jednak nie odbył się ze względu na brak finansów. W etapie powiatowym skład był trochę inny gdyż J. Kiszkę zastąpiła D. Wasyl.

Dziewczętom należą się ogromne brawa, ponieważ pokazały ,że nawet w tak trudnych dyscyplinach, gdzie cała drużyna musi być na wysokim poziomie i każda zawodniczka musi być dobra przynajmniej w 3 konkurencjach, można rywalizować z najlepszymi.