Międzygminny Konkurs Jezyka Angielskiego i sukces uczennicy Mileny Suder

23 maja 2016 rozstrzygnięty został  XII MIĘDZYGMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Już po raz dwunasty w Szkole Podstawowej w Stadnikach został zorganizowany Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego skierowany do uczniów klas szóstych.

Konkurs należy do jednych z prestiżowych konkursów gminnych. Każda ze szkół wyłania drogą eliminacji szkolnych trzech najlepszych uczniów (w przypadku szkół jednoodziałowych) lub po 3 uczniów z klas (szkoły wieloodziałowe). Następnie najlepsi uczniowie biorą udział w dwóch etapach pisemnym i ustnym. Jak mówiła pani Małgorzata Noworyta pytania w konkursie są trudne i wymagają sporej wiedzy uczniów. Dzieci jednak z roku na rok świetnie sobie radzą. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były Stany Zjednoczone Ameryki.

Nasza uczennica Milena Suder zajęła wysokie 4 miejsce, a tematem jej prezentacji było życie Amiszów.

Patronat nad konkursem objął Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, Urząd Gminy Wiśniowa i Urząd Gminy Siepraw. Inicjatorem i koordynatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego Małgorzata Noworyta. Naszą uczennice do konkursu przygotowała p. Justyna Ślusarczyk