Filip Suder i jego sukcesy

Witam, nazywam się Filip Suder trenuje Taekwondo. Taekwondo to Koreańska sztuka samoobrony.

Jest to styl najbardziej rozwinięty i bogaty technicznie, ataki i obrona mogą być prowadzone swobodnie z ziemi, powietrza, z każdego kierunku przy użyciu dłoni, pięści, łokci, kolan i stóp. Przeważają techniki nożne których ilość i różnorodność nie mają odpowiedników w żadnym innym stylu.

Należę do bardzo utytułowanego klubu: Krakowskiego Centrum Taekwondo, prezesem jest Mikołaj Kotowicz 5. dan. Mam też dużo szczęścia, że moim trenerem jest Mateusz Dylawerski, aktualny potrójny mistrz świata w Taekwondo. Jego wychowankowie to min. rodzeństwo Ola Kucharz mistrzyni Europy i Mateusz Kucharz wicemistrz Europy z którymi trenuje na co dzień.

Teraz opowiem wam coś o sobie. Taekwondo zacząłem trenować w 2013 roku, trenuje dwa razy w tygodniu w Gdowie oraz codziennie w domu. Jestem posiadaczem zielonego pasa. Oto kilka moich ważniejszych osiągnięć.: Jestem dwukrotnym Mistrzem Polski w Technikach Specjalnych i Wicemistrzem Polski w Technikach Szybkościowych; Puchar Polski Opole- I miejsce Techniki Specjalne oraz II miejsce Techniki Szybkościowe; Puchar Polski Federacji ITF w Dzierżonowie -I miejsce Techniki Specjalne i III miejsce Walki Semi Contakt. Ostatnim moim osiągnięciem jest zajęcie III miejsca w walkach Light Contakt na Trzecim Wszech Ukraińskim Turnieju Taekwondo, który odbył się 7 maja 2016 r. w Kijowie.

Chciałbym dodać iż” myślą przewodnią Taekwondo jest to, że ten kto mierzy w przeciwnika trafia samego siebie, obnażając swój egoizm, próżność i pełną niepohamowanych emocji naturę. To sprawia, że trening Taekwondo staje się celem samym w sobie”.

Filip Suder

Uczeń Klasy IV Szkoły Podstawowej w Czechówce