GMINNY KONKURS „ŚWIĘTY BRAT ALBERT – PATRIOTA, ARTYSTA, OPIEKUN UBOGICH”

W dniu 17.05.2016r. odbył się gminny konkurs interdyscyplinarny „Święty Brat Albert – patriota, artysta, opiekun ubogich”, zorganizowany przez nauczycielki Szkoły Podstawowej w Czechówce: Annę Radzik, Mariolę Trojańską i Justynę Ślusarczyk.

Celem konkursu było uczczenie postaci świętego brata Alberta. W bieżącym roku zbiegają się trzy jubileusze: setnej rocznicy śmierci świętego brata Alberta, 1050 rocznicy chrztu Polski, a także rok jubileuszu Miłosierdzia. Święty brat Albert – patriota walczący w powstaniu styczniowym i wielki apostoł miłosierdzia – wspaniale wpisuje się w kontekst tych jubileuszy.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych gminy Siepraw. Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań z różnych dziedzin nauki, których treść nawiązywała do życia i działalności świętego brata Alberta. Uczniowie zaprezentowali wysoki i bardzo wyrównany poziom umiejętności.

Laureatami konkursu zostali:

Klasa 4:

I miejsce: Kamil Szwarc – SP Czechówka

II miejsce: Agnieszka Płatek – ZPO Siepraw

III miejsce: Angelika Pieron – SP Łyczanka

Klasa 5:

I miejsce: Karolina Ochel – ZPO Zakliczyn, Wiktoria Dyrda – ZPO Siepraw

II miejsce: Jakub Baran – SP Łyczanka, Wiktoria Smyczek – ZPO Siepraw

III miejsce: Emilia Bujas – ZPO Siepraw, Sylwia Suder – SP Czechówka

Klasa 6:

I miejsce: Rozalia Iwanów – SP Łyczanka, Klaudia Szczurek – SP Czechówka, Monika Matoga – ZPO Siepraw, Michał Ślusarczyk ZPO Siepraw

II miejsce: Łukasz Wielgus – ZPO Siepraw

III miejsce: Oliwia Czerwień – SP Łyczanka, Zuzanna Szwarc – SP Czechówka

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki: obrazki z wizerunkiem świętego brata Alberta, długopisy (dar GOKiS) oraz poczęstunek zapewniony przez Delikatesy Centrum. Nagrody dla laureatów ufundował Urząd Gminy Siepraw.