Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Czechówce

ul. Szkolna 72

32-406 Czechówka

tel. / fax.: 12 274 65 70

Adres

ul. Szkolna 72


32-406 Czechówka


tel. / fax.: 12 274 65 70


Wycieczka do Anikina i Muzeum Lotnictwa Polskiego

W dniu 10 czerwca 2016 roku odbyła się wycieczka dzieci z grupy „Tygryski „ i „Pszczółki” do Anikina i Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Najpierw pojechaliśmy do Anikina. Miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która przywitała naszą grupę i oznajmiła o umowach i zasadach jakie panują podczas pobytu w Sali zabaw. Następnie czym prędzej udaliśmy się do szatni gdzie po zdjęciu wierzchniej odzieży i obuwia ruszyliśmy do zabawek, które już na nas czekały. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych aby ją pokonać. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, dmuchanych skakańców. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha w którym można było odpocząć.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego. W ramach akcji „Lotnicze Przedszkole” dzieci przeżyły wyjątkowy dzień, ze skrzydłami samolotu w tle. Pan Przewodnik opowiedział nam o historii lotnictwa. Mieliśmy okazję podziwiać jedne z najstarszych maszyn, które stworzył człowiek, by móc unieść się w powietrze. Wizyta w muzeum zakończyła się zwiedzaniem samolotów z czasów nam już bliższych. Największe wrażenie na dzieciach wywarło zwiedzanie od wewnątrz rządowego samolotu sprzed kilkunastu lat. Wizyta w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego okazała się nie lada gratką dla tych, którzy podniebne maszyny mogli jak dotąd podziwiać tylko wysoko na niebie lub w sklepach z zabawkami. Po wizycie w muzeum pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do przedszkola.