III miejsce w XXXIII Sztafecie Szlakiem Partyzantów AK i BCH

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXIII Sztafecie Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCH z Dobczyc do Wiśniowej.

Udział w imprezie miał charakter nie tylko współzawodnictwa sportowego ale i charakter historyczny. Celem było uczczenie rocznicy walk partyzanckich AK i BCH, oddanie czci poległym partyzantom i ludności cywilnej z terenu tzw. „Rzeczpospolitej Raciechowickiej” oraz popularyzacja biegania.

Bieg sztafetowy odbywał się na trasie z Dobczyc do Wiśniowej – 12,6 km i podzielony był na 13 zmian. Bieg rozgrywany był w kilku kategoriach. Na trasie biegło ponad 230 zawodników.

Warunki nie dopisywały, ponieważ od samego rana padał deszcz ale mimo to, chętnych do biegania nie brakowało. Nasza 14 – osobowa sztafeta od początku walczyła o dogodną pozycję. Każdy dawał z siebie wszystko co mógł i przyniosło to fantastyczne efekty. Na 10 sztafet w kategorii szkoły podstawowe, zajęliśmy III miejsce przygrywając jedynie ze SP Dobczyce i SP Wiśniowa.