Zdrowo jem

Od października klasa II przystąpiła do Ogólnopolskiego w projektu ”Zdrowo jem, więcej wiem” pod honorowym patronatem małżonki prezydenta Agaty Kornhauser –Dudy.

Celem konkursu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania, a stanem zdrowia.  Konkurs składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego. W każdym etapie zespół konkursowy ma do realizowania 1 lub 2 bloki zadań, w których skład wchodzą lekcje, konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkania z rodzicami. Zaangażowanie dzieci i rodziców w projekt daje duże możliwości działań. Uczniowie w czasie zajęć lekcyjnych i w domu wykonują różne prace, plakaty związane z żywieniem. Dzieci brały udział w imprezie szkolnej Pożegnanie Jesieni pod tytułem „ Wiem ,co jem” . Klasa II przedstawiła wiersz pt „Na straganie” i częstowała przedszkolaków i klas I-III zdrowymi przekąskami, owocami, warzywami. Natomiast oddział „O” przygotował przedstawienie ”Król Lul” związany z zdrowym odżywianiem. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom i przybliżyło wiadomości o zdrowych produktach. Klasa II już wykonała pierwsze zadanie z cyklu jesiennego i odesłała raport do komisji sędziowskiej. Obecnie czekamy na ocenę i wykonujemy dalsze zadnia zgodnie z regulaminem.

Opracowała Magdalena Batko