Pracuję, inwestuję, oszczędzam

Od października przystąpiliśmy do realizacji w Innowacji Organizacyjnej „Pracuję, inwestuję, oszczędzam” zaaprobowanej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Nowatorstwo w proponowanym rozwiązaniu ma polegać na wykorzystaniu szerokiego wachlarza zdolności uczniów oraz angażowanie w przedsiębiorczości poprzez uzyskiwanie dochodów i zarządzanie dochodami przez uczniów. Zaangażowanie uczniów poprzez prowadzenie sklepiku i oszczędzanie w SKO pomaga uczniom zdobywać wiedzę przez doświadczenie i realnie dysponować środkami finansowymi oraz kontrolowaniu stanu oszczędności. Innowacja będzie realizowana przez cały rok szkolny na przerwach oraz po zajęciach lekcyjnych. Prowadzona jest przez Annę Radzik, Małgorzatę Święch, Magdalenę Batko. Uczniowie będą uczestniczyć w różnych akcjach, spotkaniach i konkursach zgodnie z harmonogramem programu innowacji.

Opracowała Magdalena Batko