Pomagamy Patrykowi z Dobczyc

Pomimo wszystkiego co dzieje się dookoła, pomimo podziałów i obojętności, są jednak  chwile i miejsca, gdzie ludzie potrafią się zjednoczyć i wspólnie działać.

Przykładem tego jest nasza i inne szkoły, które włączyły się w akcję ratowania życia Patryka – mieszkańca Dobczyc.

Patryk Galia, 6-cio letni mieszkaniec Dobczyc, od 3 lat walczy z glejakiem - złośliwym nowotworem mózgu. Nowotwór zaatakował nerw wzrokowy. Chłopiec był już dwukrotnie operowany i nie widzi na lewe oko. Jedynie leczenie w Stanach Zjednoczonych daje 90% szans na całkowite wyleczenie i uratowanie życia Patryka. Niespełna dwa tygodnie temu pojawiła się szansa skierowania chłopca na protonoterapię do USA, gdzie okazało się, że jest wolny termin. Kwota jaką trzeba zebrać to 1200000

Samorząd Szkolny z naszej szkoły też włączył się w zbiórkę pieniędzy dla Patryka. Czasu było niewiele a serca i tak były otwarte. W ostatnim dniu przed feriami zorganizowano zbiórkę w szkole i podczas Dnia Babci i Dziadka. Kwota jaka uzbierano to 911,10. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Pieniądze zostały wpłacona na konto fundacji „Wygrajmy siebie” do której należy Patryk.