Spektakl profilaktyczny

W dniu 21 lutego 2017r. odbyły się w Szkole Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Czechówce dwa spektakle profilaktyczne wystawione przez Impresariat Artystyczny „INSPIRACJA” Z Krakowa.

Pierwszy ze spektakli „Pętla zdarzeń” adresowany był do uczniów klas IV – VI. Obejrzało go 47 uczniów wraz z 3 nauczycielami. Poruszał problematykę agresji i przemocy rówieśniczej – fizycznej oraz psychicznej. Uczył kształtowania umiejętności społecznych – rozwiązywania konfliktów i opierania się naciskom ze strony otoczenia. Wskazał gdzie szukać pomocy i jakie mechanizmy obronne może przyjmować potencjalna ofiara agresji i przemocy rówieśniczej.

Drugi spektakl „Poskromienie nieznośnego smoka” obejrzało 56 uczniów klas młodszych ( I – III) oraz około 60 przedszkolaków z wychowawczyniami. Przedstawienie wykorzystując bajkową konwencję, poruszało treści związane z agresją i przemocą, takie jak dokuczanie, wyśmiewanie się z rówieśników. Uczyło kontrolowania emocji i stosowania w praktyce form grzecznościowych.