Brawo Sylwia Suder!

17 lutego odbył się w Szkole Podstawowej w Łyczance tegoroczny konkurs przyrodniczy.

Tematyką konkursu było rozpoznawanie roślin nagonasiennych występujących w Polsce. Nasi reprezentanci /uczniowie klasy VI Konrad Bławut,Martyna Gubała, Sylwia Suder byli bardzo dobrze przygotowani z zagadnień przyrodniczych dotyczących roślin iglastych. Spośród uczestników ze wszystkich szkół Gminy , Sylwia Suder uzyskała najwięcej punktów z testu wiedzy teoretycznej.

W drugim etapie konkursu ,polegającym na praktycznym rozpoznawaniu roślin, Sylwia nie popełniła ani jednego błędu. Również Konrad Bławut bezbłędnie rozpoznał wszystkie okazy.

Zwyciężczyni konkursu zostanie nagrodzona Nagrodą Wójta podczas obchodów Dnia Dziecka , które odbędą się w Łyczance.

Gratulujemy .

Dziękujemy także Konradowi Bławutowi za dostarczenie ciekawych okazów roślin iglastych.

Irena Petrosjan, nauczycielka przyrody.