„Zielono – biała, biało – zielona szkoła…”

Uczniowie z naszej szkoły wybrali się na „zieloną szkołę” do Muszyny, Złockie, która trwała 4 dni: 19 – 22 .04.2017 r.

Każdy dzień był wypełniony od rana do wieczora różnymi zajęciami. Po przybyciu na miejsce noclegowe było zakwaterowanie i obiad. Chwilę później dzieciaki uczestniczyły w grach i zabawach integracyjnych oraz sporządzały regulamin „zielonej szkoły”. Następnie miały krótką przerwę na odpoczynek i od godziny 16:30, półtorej godzinny „maraton zumby”. Po intensywnych zajęciach, w których uczestnicy brali czynnie udział, przyszedł czas na kolację i krótki odpoczynek, ponieważ dzień się jeszcze nie skończył. O 20:30 wyruszyliśmy na spacer po okolicy, zwiedzając pobliskie tereny. Spacer zakończył się o 21:45, po którym wyczerpane dzieciaki, zrobiły wieczorną toaletę i położyły się spać.

Drugi dzień zapowiadał się nie mniej intensywnie. Rozpoczął się śniadaniem, po którym otrzymaliśmy prowiant na drogę. Wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę górską do Bacówki nad Wierchomlą, był to szlak architektury drewnianej. Autokar podwiózł nas pod wejście na szlak. Wychodząc z ośrodka było „zielono”, ale w miarę wychodzenia pod górę śniegu przybywało, a za tym i coraz więcej zabawy. Na szczycie było całkiem „biało”. W bacówce dzieciaki odpoczęły, zjadły i ruszyły w drogę powrotną. Trasa wycieczki mierzyła ok. 6 km. w jedną stronę, plus dojście do ośrodka, ponieważ autokar już po nas nie przyjeżdżał. Po powrocie do ośrodka mieliśmy chwilkę na odpoczynek i obiad. Po posiłku podzieliliśmy dzieci na dwie grupy, z których jedna miała konkurs plastyczny , a druga bawiła się w podchody. Później była zmiana. O godzinie 18:00 była kolacja i trochę czasu dla siebie. O 20:30 było zorganizowane ognisko z pieczeniem kiełbasek, śpiewem i puszczaniem lampiona „życzeń”.

Kolejny dzień to śniadanie i wycieczka autokarowa do Krynicy Zdrój. Program wycieczki obejmował wyjście na Górę Parkową po ścieżce edukacyjnej. Następnie byliśmy w Głównej Pijalni Wód Mineralnych. Ostatni punkt programu to zwiedzanie muzeum Zabawek i zakup pamiątek. Po powrocie na miejsce noclegowe, czekał na nas już obiad, po którym była wycieczka na ruiny XIV w. zamku. Gdy wróciliśmy z wycieczki, dzieci udały się na kolację i krótki odpoczynek, ponieważ dzień się jeszcze nie skończył. Ostatnim punktem dnia była dyskoteka połączona z karaoke.

Ostatni dzień wcale nie był nudny i nie polegał tylko na pakowaniu do powrotu. Po śniadaniu dzieci zostały podzielone na dwie grupy według wyboru zajęć. Jedna grupa poszła na zajęcia linowe, a druga miała quizy, ucharakteryzowane na grę „Milionerzy”. Po godzinie była zmiana, pierwsza grupa miała zajęcia na strzelnicy, a druga quiz. Następnie było pożegnanie i podziękowania za wspaniałą zabawę i fantastycznie spędzony czas, wręczenie nagród dla najlepszej grupy i dyplomów dla wszystkich uczestników. Otrzymaliśmy również pamiątkowe zdjęcie. Po wszystkich zajęciach udaliśmy się na obiad, po którym był wyjazd z „zielonej szkoły”.

Każdy dzień był bardzo atrakcyjny i intensywny. Dzieci nie mogły narzekać na nudę. Organizacja i animatorzy, którzy prowadzili zajęcia byli bardzo mili i pomocni. Mieli fantastyczny kontakt z dziećmi.