Sztafeta patriotyczna

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXIV Sztafecie Zwycięstwa Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh Wiśniowa – Dobczyce.

Impreza odbyła się pod Patronatem Honorowym Jacka Krupy, Marszałka Województwa Małopolskiego w dniu 18.09.2017 r.

Celem imprezy było uczczenie rocznicy walk partyzanckich, oddanie czci poległym partyzantom i ludności cywilnej z terenu tzw. „Rzeczpospolitej Raciechowickiej oraz popularyzacja biegania.

Bieg odbywa się corocznie na trasie o długości 12,6 km. W zawodach wzięły udział zespoły 14 osobowe (7 kobiet i 7 mężczyzn). Dziewczęta biegły ok. 700 m., a chłopcy ok. 1200m. W biegu mogli również wystartować indywidualni zawodnicy, którzy mieli pokonać cały dystans z Wiśniowej do Dobczyc. W tym roku wystartowało 12 sztafet ze szkół podstawowych, 3 sztafety z gimnazjów, 1 sztafeta ze szkoły ponadgimnazjalnej i 2 sztafety służb mundurowych oraz zawodnicy indywidualni. Nasza sztafeta pobiegła na bardzo wysokim poziomie i zajęła ostatecznie 5 miejsce.